Ndëgjues të nderuar, Mirë se erdhët nė Www.RadioVendlindja.Com ,... Ju dëshirojmë argëtim dhe knaqësi pran valëve tė RadioVendlindja.Com,... Vizita juaj knaqësia jonë

Ballina
Dėrgo Urime Dhe Pėrshėndetje
Pronari i RadioVendlindjes
Stafi i RadioVendlindjes
Stafi i Dhomės Argetuese Chat
Moti
Lojrat Sportive
Filma Shqip
Humor Shqip
Themelimi i RadioVendlindjes
Foto Qyteteve Tė Kosoves
Foto Nga Pejsazhet
Shkronja Për Nick
Regullo Foton Tuaj Link
Regullo Foton
Emrat Te Ndryshme M/F
Fjalori Shqip English
Fjalori Shqip Gjermanisht
Lojra Pėr Fėmijė Online
Shkarko Muzika
Tekste Shqip Online
Horoskopi
Lajme Nga Sporti
Poezi
Fjalė Tė Urta-Jeta E Pėrditshme
Kėshilla
Figura Te Ndryshme
Tv Kanalet Shqip
Kontribuesit e RadioVendlindjes

http://www.jetimat.com/web/
  

FJALË TË URTA

1. Nuk është i madh ai njeri që di shumë, por ai që ka menduar shumë.
2. E papritura i vjen vetëmatij që nuk prêt asgjë.
3. Fjala e folur në kohë të duhur është mollë në gotë të argjendtë.
4. Ata që janë modestë nuk flasin për meritat e veta.
5. Mendimi vendos themelet e veprës.
6. Njerëzit e mençur mësojnë nga gabimet e të tjerëve, badallenjët nga të vetat.
7. Të mençurit nuk i duhen shumë fjalë.
8. Bëjë paqe me të kalumen, kështu nuk do shkatërrosh tashmën tënde…!!!
9. Ajo që të tjerët menojnë për ty, nuk të përket…!!!
10. Koha sheron pothuajse gjithçka, jepi kohë kohës!!!
11. Askush nuk është arsyeja e lumturisë tënde: Pranon vetvetën!!!
12. Mos krahaso jetën tënde me të tjerëve, sepse nuk e ke iden se si është udhëtimi tyre..!!!
13. Mos mendo shumë, është ma mirë kur nuk i din të gjitha përgjigjet!!!
14. Buzëqesh, sepse nuk i ke të gjitha hallet e botës mbi vetën tënde..!!!

  

Copyright © 2012 RadioVendlindja.Com  Të gjitha të drejtat u rezervuan për të gjithė shqiptarėt   RadioVendlindja